09.02.2016
За втручання військової прокуратури Південного регіону на Широколанівському полігоні створюються нормальні соціально-побутові умови для особового складу
Учора по обіді група військовослужбовців 53-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України у пішому порядку вирушила з польового табору в районі населеного пункту Ульянівка до Миколаєва, аби висловити військовому прокурору гарнізону своє невдоволення соціально-побутовими умовами перебування на полігоні.
Люди в погонах, за їх словами, втратили надію на те, що командування вирішить зазначені проблеми, і пішли до прокурора. Дізнавшись про цю ходу, заметушилися командири і чиновники, які і автобус знайшли, і людей нагодували.
Зустріч з військовим прокурором відбулася ввечері.
Питань до полковника юстиції Олександра Кота було багато: про побутові умови на полігоні, грошове утримання, відпустки, ставлення командування до підлеглих тощо.
Військовослужбовці передали прокурору заяву щодо їх неналежного забезпечення соціально-побутовими умовами та продовольством, за якою військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 426-1 КК України.
Після зустрічі полковник юстиції О. Кіт разом с військовослужбовцями виїхав на полігон, де знаходиться і по цей час.
У той же вечір на полігон виїхав і перший заступник військового прокурора Південного регіону України полковник юстиції Петро Візнюк. За його участі у розташуванні підрозділу 53-ї бригади розпочала роботу спільна група працівників військової прокуратури Миколаївського гарнізону та Південного територіального управління Військової служби правопорядку ЗСУ.
В рамках кримінального провадження проведено першочергові слідчі дії. Опитано майже 30 військовослужбовців та командирів військової частини, оглянуто місце події. Під час проведення слідчих дій встановлено, що 3-й батальйон 53-ї бригади було передислоковано на Широколанівський полігон з Дніпропетровської області чотири дні тому. Тилові служби не встигли організувати прийом та розміщення особового складу відповідно до вимог статуту, а командири на місці не вжили заходів щодо створення нормальних побутових умов для людей. Зокрема, в наметі замість 20 розмістили майже втричі більше військовослужбовців.
Під час досудового розслідування досліджуються питання:
- діяльності командування військової частини щодо створення належних умов проживання особового складу у польовому таборі та тилового забезпечення підрозділів, зокрема, харчуванням, речовим майном, лазне-пральним обслуговуванням;
- дотримання прав військовослужбовців на матеріальне та інші види забезпечення;
- забезпечення прав військовослужбовців на охорону здоров'я, медичну допомогу.
«Зокрема, - сказав Петро Візнюк, - сьогодні буде організована помивка особового складу. Командири після нашої розмови винайшли можливості вивезти людей в лазню до міста».
Наразі, за його словами, з’ясовується, чи вживаються командуванням військової частини заходи щодо збереження та зміцнення здоров'я підлеглих; забезпечення вимог безпеки при проведенні навчань та інших заходів бойової підготовки.
Особлива увага приділяється вивченню питання щодо забезпечення військовослужбовців належними санітарно-гігієнічними та побутовими умовами проживання у польовому таборі.
кількість переглядів: 2182