11.10.2011
Органами військової прокуратури продовжується боротьба з казарменим хуліганством

Військовими прокурорами Південного регіону України значна увага приділяється питанням збереження життя і здоров’я військовослужбовців під час проходження ними строкової військової служби, ведеться постійна робота по боротьбі з таким шкідливим явищем, як казармене хуліганство.

Прокурорські перевірки свідчать, що незважаючи на профілактичні заходи, які вживаються військовим командуванням, дідівщину у військових частинах ще не викоренено.   

У поточному році у піднаглядних військових формуваннях Південного регіону зареєстровано 53 таких злочини, від яких постраждало 130 осіб, що на 21 % більше ніж у минулому році.

Військовою прокуратурою Одеського гарнізону викрито систему протиправних дій військовослужбовців в одній із військових частин міста Одеси, які  упродовж вересня-жовтня 2011 року застосовували насильство щодо своїх співслужбовців, принижуючи їх людську гідність та заподіюючи тілесні ушкодження.

У жовтні 2011 року військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону за фактами казарменого хуліганства в одній і тій же військовій частині порушено 3 кримінальні справи за ч. 2 ст. 406 КК України. У справах проводиться досудове слідство.

За насильство над підлеглими та нестатутні взаємовідносини між військовослужбовцями засуджено  41 особу.  Як правило вони отримують покарання до 1 року тримання у дисциплінарному батальйоні або до 6-ти місяців на гауптвахті. За такі злочини засуджено 6 офіцерів.

кількість переглядів: 74509