25.11.2011
У військовій прокуратурі Південного регіону України відбулася міжвідомча нарада за участю представників військового командування та правоохоронних органів
24 листопада 2011 року у військовій прокуратурі Південного регіону України за участю представників військового командування та правоохоронних органів відбулася міжвідомча нарада по питанню соціального захисту військовослужбовців.
Відкриваючи засідання, військовий прокурор Південного регіону України полковник юстиції Ігор Папуша зазначив, що соціальний захист військовослужбовців є пріоритетним напрямом діяльності військових прокуратур.
Він також звернув увагу на проблемні питання матеріального, грошового, продовольчого та житлового забезпечення військовослужбовців.
Зокрема, на Півдні України житлом не забезпечено понад 9 тисяч сімей військовослужбовців, серед яких найбільша кількість в Одеському гарнізоні – понад 2,5 тис. Значна кількість проживають у гуртожитках та казармах, які не відповідають санітарним і пожежним нормам.
Військовослужбовці забезпечуються неякісним обмундируванням. Заборгованість по грошовому забезпеченню складає понад 4 млн. грн. Потребує покращення якість надання медичної допомоги у військових госпіталях.
В армійському середовищі відмічено ріст злочинів, пов’язаних із порушенням статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями, перевищення влади офіцерами, від яких постраждало 160 осіб, що на 30% більше ніж у минулому році. За такі злочини засуджено 54 особи. Частина засуджених направлена для відбування покарання до дисциплінарного батальйону.
Військовими прокурорами регіону протягом 10 місяців поточного року задля усунення виявлених порушень законодавства про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей внесено 600 актів прокурорського реагування, порушено 62 кримінальні справи, складено 12 адміністративних протоколів про корупцію, до відповідальності притягнуто 755 військових посадових осіб.
За прокурорського втручання військовослужбовцям здійснено соціальних виплат на загальну суму 1,2 млн. грн.
В обговоренні питання, що розглядалося, виступили заступник командира Повітряного командування «Південь» генерал-майор Сергій Дроздов, начальник Південного територіального управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України полковник Ігор Защитін, начальник Південного територіального управління внутрішніх військ МВС України генерал-лейтенант Валерій Рудницький та інші учасники наради.

Міжвідомчою нарадою прийняті конкретні рішення, спрямовані на забезпечення соціальних прав військовослужбовців та членів їх сімей.

 

кількість переглядів: 333