18.11.2015
Оголошено перший вирок про реальне засудження на 7 років позбавлення волі військовослужбовця-зрадника, який перейшов на бік держави-окупанта
Оболонським районним судом м. Києва до 7 років позбавлення волі з позбавленням військового звання засуджено колишнього старшого матроса С., який проходив службу в одній з військових частин Військово-морських Сил Збройних Сил України на території Автономної республіки Крим.
Зазначеного військовослужбовця визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 408 (дезертирство) КК України.
Нагадаємо, що у березні 2013 року його було прийнято на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, яку він проходив на посаді механіка-водія танка.
Під час подій, пов’язаних з тимчасовою окупацією Автономної республіки Крим внаслідок збройної агресії Російської Федерації, старший матрос С. отримав наказ про передислокацію до м. Миколаєва, але не виконав його.
У подальшому він отримав паспорт громадянина Російської Федерації та уклав контракт з командуванням ВМС ЗС РФ на проходження військової служби в Збройних Силах держави-окупанта.
Усе це тривало до моменту його затримання на контрольному пункті пропуску «Чонгар» при спробі в’їзду з тимчасово окупованої території АР Крим у січні поточного року.
Оцінивши та дослідивши в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що винуватість старшого матроса С. у вчиненні інкримінованих йому злочинів повністю підтверджена. Вступаючи на службу до військових формувань країни-агресора, останній діяв умисно. Він розумів, що порушує присягу, а його перехід на бік окупантів завдасть шкоди державній безпеці України.
Дії обвинуваченого суд кваліфікував за ч. 1 ст. 111 КК України – державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, обороноздатності, а також за ч. 1 ст. 408 КК України – дезертирство, тобто самовільне нез’явлення до місця служби з метою ухилитися від військової служби у разі переведення.
Запобіжний захід – тримання під вартою – залишено без змін.
Державне обвинувачення в суді підтримувала військова прокуратура Миколаївського гарнізону Південного регіону України.
кількість переглядів: 812